Ile kosztują nowe mieszkania w Gliwicach? Przegląd cen

Zakupienie nowego mieszkania w największych miastach w Polsce wiąże się z wydatkiem wynoszącym nawet powyżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. W mniejszych miastach, w tym także w Gliwicach na Śląsku, ceny nadal są przystępne. Z jakimi cenami trzeba liczyć się przy zakupie nowego mieszkania w Gliwicach?

Gliwice – ceny mieszkań w nowym budownictwie

Chociaż w ostatnim czasie ceny mieszkań w całej Polsce poszły w górę, to jednak warto skazać, że nadal w wielu miastach są one na przystępnym poziomie. Jest tak również wtedy, gdy sprawdza się ceny za nowe inwestycje Gliwice mieszkania tutaj można kupić nawet połowę taniej niż w innych miastach w Polsce.

Ceny nowych nieruchomości w Gliwicach rozpoczynają się od około 5500 złotych za metr kwadratowy. Tyle trzeba zapłacić za nowe mieszkanie położone na terenie jednego z deweloperskich osiedli mieszkaniowych położonych w Gliwicach.

Średnio ceny plasują się na poziomie około 6000 złotych za metr kwadratowy. Oznacza to, że za mieszkanie o metrażu 40 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić około 240 000 złotych.

Co wpływa na cenę nowego mieszkania?

Ceny nieruchomości kształtowane są przez wiele czynników, dlatego warto także pamiętać o tym, że podana cena orientacyjna może zmienić się zarówno na plus, jak i na minus.

Największe różnice dotyczą lokalizacji. Nowe mieszkania położone w centrum Gliwic kosztują więcej niż te o tym samym metrażu znajdujące się na terenie dzielnic położonych na obrzeżu miasta.

Drugim istotnym czynnikiem w przypadku nowych mieszkań jest ich metraż. Mieszkania o mniejszym metrażu mają wyższą cenę za metr kwadratowy niż mieszkania większe. Właśnie dlatego wtedy, gdy planuje się kupno kawalerki w centrum, koszty mogą przewyższać 7500 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Z aktualnymi cenami mieszkań w Gliwicach można zapoznać się bliżej na stronach WWW firm deweloperskich oraz na portalach ogłoszeniowych. Dostępne są tam także dokładne informacje o ofertach, między innymi rzuty mieszkań, dostępne warianty wykończenia, termin oddania nieruchomości do użytkowania.